Zabiegi na twarz szyję i dekold

5/5 - (2 votes)

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz, szyję i dekolt

 

Zabiegi komponowane są indywidualnie dla każdego pacjenta pod kątem specyficznych wymagań jego skóry. Podstawą terapii jest konsultacja z kosmetologiem. Do najbardziej popularnych zabiegów możemy zaliczyć zabiegi oczyszczająco rewitalizujące – złuszczające, oczyszczanie manualne twarzy, zabiegi na bazie kwasów owocowych AHA, peelingi złuszczające czy depilację woskiem.

W zależności od problemu i wieku zabieg kosmetyczny ma na celu:

 • zlikwidowanie zaskórników, złagodzenie zmian zapalnych,
 • normalizację gruczołów łojowych, zmniejszenie łojotoku,
 • wspomaganie naturalnych systemów chroniących skórę przed szkodliwymi działaniem wolnych rodników i promieniowania UV,
 • nawilżenie przez wzmocnienie naturalnego płaszcza lipidowego,
 • regulację procesu rogowacenia i redukcję uczucia szorstkości,
 • ochrona przed utratą jędrności i elastyczności skóry,
 • redukcję i spłycenie zmarszczek,
 • polepszenie ukrwienia i dotlenienia, regenerację tkanek,
 • usunięcie martwego naskórka, odświeżenie i rozświetlenie cery,
 • poprawę elastyczności, sprężystości i struktury skóry,
 • poprawę kolorytu oraz rozjaśnienie skóry,
 • odblokowanie i ściągnięcie rozszerzonych porów

Oczyszczanie manualne


Oczyszczanie manualne skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega na ręcznym usunięciu wszelkiego rodzaju wągrów, zaskórników i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Warto powierzyć go profesjonaliście, gdyż samodzielne tzw. „wyciskanie krost” może Ci przynieść więcej szkody niż pożytku. Specjalista odpowiednio przygotuje Twoją skórę do zabiegu oraz zadba o to, aby zapobiec podrażnieniom. Zabieg można wykonywać na twarzy, dekolcie i plecach.

Zabiegi na bazie kwasów owocowych AHA

 

Serie zabiegów na bazie kwasów owocowych mają zastosowanie zarówno w kuracjach przeciwtrądzikowych jak i przeciwzmarszczkowych – zmniejszają suchość skóry, zwężają pory, łagodzą łojotok. W niskich stężeniach wpływają tylko na naskórek, dzięki regulacji procesu jego rogowacenia. Dzięki regularnemu ich stosowaniu cera jest gładka, promienna i pozbawiona niedoskonałości.

Zabiegi z wyższymi stężeniami kwasów są polecane do dojrzałych cer, gdyż znacznie poprawiają stan skóry, dzięki wpływowi na skórę właściwą, zmniejszają zmarszczki powierzchniowe, zwiększają jej elastyczność, wygładzają naskórek, pomagają rozjaśnić przebarwienia i drobne blizny. Ich zastosowanie jest również zasadne w przypadku cer trądzikowych, ponieważ pomagają wypłycać blizny potrądzikowe, łagodzą łojotok i zwężają pory

Depilacja ciała woskiem

Jednym ze sposobów depilacji ciała jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku miękkiego. Włoski są wyrywane wraz z cebulkami, dzięki czemu ich końcówki w czasie odrastania są delikatniejsze, a same włoski stają się słabsze i jaśniejsze. Odnowienie cebulki po takim zabiegu trwa kilka tygodni (od 2 nawet do 5 tygodni w zależności od struktury włosa). Regularne stosowanie tej metody depilacji powoduje, iż owłosienie staje się znacznie mniej widoczne. Wosk doskonale nadaje się do depilacji każdej części ciała – nóg, rąk, pach, pleców, wąsika, bikini.